Ultrazvukové čistenie pleti

je kozmetický postup, ktorý sa využíva na odstránenie začervenania, zmiernenie vrások, odstránenie mŕtvych kožných buniek a zlepšenie celkového vzhľadu pleti. Tento postup sa zvyčajne vykonáva v kozmetických salónoch alebo v lekárskych ordináciách a trvá približne 30 až 60 minút.

Ultrazvukové vlny sú vysokofrekvenčné vlny, ktoré sa používajú na čistenie pleti. Tieto vlny sa používajú na rozpúšťanie a odstraňovanie znečistenia z pórov a odstraňovanie mŕtvych kožných buniek z povrchu pleti. Ultrazvukové vlny tiež pomáhajú zlepšovať prekrvenie pokožky a zvyšujú produkciu kolagénu, čo môže viesť k vyhladeniu vrások a zmierneniu jemných liniek.

Pred ultrazvukovým čistením pleti je obvyklé, že sa tvár vyčistí pomocou čistiaceho prostriedku a opláchnutia. Potom sa na tvár aplikuje gél alebo krém, ktorý umožňuje ultrazvukovému zariadeniu lepšie sa pohybovať po pokožke. Ultrazvuková sonda sa potom použije na prechádzanie po tvári a špeciálny ultrazvukový gél sa aplikuje na oblasť, ktorú sa chce očistiť.

Počas procedúry môže byť pocit tepla alebo mierneho brnenia, ale celkový pocit by nemal byť bolestivý. Po dokončení ultrazvukového čistenia sa tvár opláchne a aplikuje sa výživný krém alebo maska.

Ultrazvukové čistenie pleti je vhodné pre väčšinu typov pleti, ale môže byť menej vhodné pre ľudí s veľmi citlivou pokožkou alebo pre ľudí s ochoreniami pokožky, ako je napríklad rosacea. Vždy je dôležité sa poradiť so svojím dermatológom alebo kozmetikom skôr, ako začnete s ultrazvukovým čistením pleti, aby ste sa ubezpečili, že je to vhodná procedúra pre váš typ pleti.

Ultrazvukové čistenie pleti môže byť skvelým spôsobom na zlepšenie vzhľadu pleti a zmiernenie vrások, ale je dôležité mať na pamäti, že to nie je riešenie na všetky problémy s pokožkou. V kombinácii s inými zdravými návykmi, ako je pravidelné čistenie a hydratácia pleti a používanie vhodných kozmetických prípravkov, však môže ultrazvukové čistenie pleti prispieť k zlepšeniu stavu pokožky.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *